Mazda CX-9

Ruszyła produkcja nowej Mazdy CX-9

W zakładzie Ujina w Hiroszimie w Japonii, należącym do kompleksu fabrycznego Mazdy, ruszył produkcja seryjna SUV-a CX-9 drugiej generacji. Pierwsze samochody trafią na rynki Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Mazda CX-9

Pierwsza seria nowej Mazdy CX-9 został przystosowana do amerykańskich przepisów, dlatego samochód trafi najpierw na rynki USA i Kanady. Mazda chce sprzedawać w tamtym regionie około 50 tysięcy sztuk rocznie, co stanowi 80 procent planowanej produkcji modelu CX-9.

Nowa Mazda CX-9 jest krótsza od poprzedniego modelu o 30 mm (5045 mm), ale ma większy o 55 mm rozstaw osi (2930 mm). Nowy SUV jest również lżejszy od poprzednika.

Mazda CX-9

Nowy 2,5-litrowy czterocylindrowy silnik zastąpi jednostkę napędową 3.7 V6. Nowy silnik może być zasilany benzyną o liczbie oktanów 93 i 87. Przy wyższej liczbie oktanowej jednostka napędowa rozwija maksymalnie 254 KM i 420 Nm, a przy paliwie 87-oktanowym maksymalna moc wynosi 230 KM.

Mazda CX-9

System Mazda CONNECT infotainments z 7- lub 8-calowym ekranem dotykowym, obejmuje nawigację, system łączności Bluetooth i strumieniowe przesyłanie muzyki za pomocą mobilnej aplikacji Pandora lub Aha. Samochód jest również wyposażony w Head-Up Display oraz 4,6-calowy ekran TFT, wyświetlający ostrzeżenia.

Mazda CX-9

Nowa Mazda CX-9 trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych wiosną tego roku, ale cena samochodu nie jest jeszcze znana.

13 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE