Renault Kwid

Renault Kwid wjedzie do Europy

Renault Kwid, tani crossover produkowany w Indiach na lokalny rynek oraz na rozwijające się rynki Afryki i Ameryki Południowej, został zauważony na holenderskich drogach. Oczywiście, samochód był ukryty pod kamuflażem, ale sylwetka karoserii oraz kształt tylnych lamp nie pozostawiają wątpliwości – to jest Kwid.

Renault Kwid

Indyjski portal Indianautosblog twierdzi, że istnieją dokumenty przewozowe potwierdzające eksport Renault Kwida do Francji i Niemiec, gdzie samochód ma przejść testy oraz badania homologacyjne. Eksportowa wersja została przeprojektowana ze względu na bardziej rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa, które obowiązują w UE. Samochód musiał być również dostosowany do mocniejszych silników.

W Indiach podstawowa wersja Renault Kwida z silnikiem o pojemności 0,8 l oraz z dwoma poduszkami powietrznymi, kosztuje 3 900 dolarów. Samochód z 1-litrowym silnikiem, 7-calowym ekranem dotykowym MediaNAV, centralnym zamkiem i elektrycznie otwieranymi szybami z przodu kosztuje 5 340 dolarów.

Pojawiły się spekulacje, że samochód ten na Europejskim rynku pojawi się pod marką Dacia, ale szef Renault Carlos Ghosn wykluczył taką możliwość.

Renault Kwid

Galeria

Renault Kwid
Renault Kwid
Renault Kwid
Renault Kwid
Renault Kwid
1 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE