Genewa Motor Show Opel Astra TCR Opel GT

Opel może liczyć na spore zainteresowanie modelami, które zostaną zaprezentowane na genewskim salonie samochodym. Oferta niemieckiej marki już dawno nie zapowiadała się tak atrakcyjnie, jak w tym roku.

Jedną z gwiazd międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie będzie koncepcyjny Opel GT, nawiązujący do legendarnego Opla GT z lat 1968 – 1973, którego zapowiedzią był Opel Experimental GT z 1965 roku.

Współczesny GT, ważący niespełna 1000 kg, jest napędzany 3-cylindrowym silnikiem turbo o pojemności 1 litra, który rozwija do 145 KM. To pozwala na rozpędzenie lekkiego coupe od 0 do 100 km/h poniżej 8 sekund.

Genewa Motor Show Opel Astra TCR Opel GT

Atrakcją będzie również wyścigowy Opel Astra TCR z 2-litrowym silnikiem turbo, który rozwija maksymalnie 330 KM i 420 Nm. Napęd jest przenoszony na przednie koła za pośrednictwem sześciobiegowej sekwencyjnej skrzyni biegów. Samochód weźmie udział w serii wyścigowej TCR organizowanej od 2015 roku.

Genewa Motor Show Opel Astra TCR Opel GT

Oprócz GT i Astry TCR, Opel pokaże również w Genewie zmodyfikowaną Mokkę X z nowym turbodoładowanym silnikiem 1.4 o mocy 152 KM, współpracującym z sześciobiegowym automatem. Model jest wyposażony w adaptacyjny napęd na cztery koła.

10 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE