Elektryczny Opel Ampera-e będzie produkowany w tej samej fabryce General Motors w Orion niedaleko Detroit, gdzie będzie powstawał bliźniaczy Chevrolet Bolt – taką informację zamieścił niemiecki portal Automobil Produktion.

Chevrolet Bolt Mary Barra Opel Ampera-e samochody elektryczne
Chevrolet Bolt Mary Barra Opel Ampera-e samochody elektryczne

Szefowa General Motors Mary Barra, podczas ubiegłotygodniowej konferencji zapowiadającej wprowadzenie na europejski rynek Opla Ampera-e, nie chciała podać miejsca produkcji elektrycznego samochodu.

Okazuje się, że fabryka w Orion w pobliżu Detroit jest gotowa do uruchomienia produkcji zarówno Chevroleta Bolta, który trafi na rynek amerykański, jak i Opla Ampera-e. Obydwa modele są identyczne pod względem konstrukcyjnym, a różnią je jedynie detale karoserii oraz umieszczone na niej logotypy.

Chevrolet Bolt ma zasięg ponad 320 km na jednym ładowaniu. Samochód wejdzie do produkcji seryjnej pod koniec roku i będzie kosztował w USA poniżej 30 000 dolarów.

Opel odmówił komentarza portalowi Automotive News na temat produkcji modelu Ampera-e w USA.

16 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE