Bentley Continental GT

Nowy Bentley Continental GT dostanie napęd hybrydowy

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że kolejna generacja Bentleya Continentala GT otrzyma napęd hybrydowy.

Model Bentayga będzie pierwszym modelem brytyjskiej marki z napędem hybrydowym, ale zgodnie z docierającymi do nas pogłoskami nie jedynym. Według informacji zdobytych przez brytyjski serwis „Autocar” do nowej generacji Continentala GT, oprócz klasycznych jednostek benzynowych, pod maskę trafi również napęd hybrydowy typu plug-in. Wbrew pozorom, ekskluzywne coupe brytyjskiej marki nie będzie jednak dzielić tego rozwiązania z Bentaygą, zamiast tego napędzać je będzie hybryda V6 z Porsche Cayenne o mocy 410 KM.

Pozostałe silniki będą już zasilane tradycyjną benzyną. Na szczycie znajdzie się 6-litrowe W12 Twin Turbo z koncernu Volkswagena, które zadebiutowało w Bentleyu Bentayga, a które w Continentalu GT będzie prawdopodobnie dysponować mocą około 600 KM. Podstawowym źródłem napędu będzie z kolei odświeżone 4-litrowe V8 Twin Turbo.

Wiadomo również, że nowe coupe brytyjskiej marki będzie oparte na płycie podłogowej o nazwie MSB, która powstała przy współudziale z Porsche. By odchudzić nieco kolosa jakim niewątpliwie jest Continental GT, wiele elementów nadwozia zostanie wykonanych z aluminium.

Tomasz Horna

Galeria

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
25 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery