Nowe BMW serii 8 w 2020 roku?

Według doniesień brytyjskiego serwisu "Autocar", BMW szykuje nową serię 8, która jeśli tylko zostanie zaakceptowana przez zarząd firmy, mogłaby zadebiutować na rynku w 2020 roku.

Pierwsze BMW serii 8 zadebiutowało w 1989 roku jako duże, 2-drzwiowe coupe. Samochód ten pod wieloma względami był wyjątkowy, ale największe wrażenie robiła jego… wysoka cena. To w największym stopniu przyczyniło się do zakończenia produkcji tego spektakularnego coupe w 1999 roku – w sumie na drogi wyjechało nieco ponad 30 tys. sztuk. Dziś „ósemka” jest autem kultowym i to nie tylko dla miłośników bawarskiej marki, a tym samym wyjątkowym obiektem poszukiwań na rynku wtórnym.

Przedsmak tego jak może się prezentować nowa seria 8, mieliśmy okazję zobaczyć podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este w maju 2013 roku, kiedy światło dzienne ujrzało dzieło włoskiego studia projektowego Pininfarina w postaci BMW Gran Lusso Coupe.

 

BMW serii 8
BMW serii 8

Według dobrze poinformowanych źródeł z działu badań i rozwoju BMW, nowa „ósemka” w dużej mierze będzie konstrukcyjnie oparta na serii 7, a to może oznaczać m.in. takie same jednostki napędowe pod maskami obydwu samochodów. Co ciekawe, niemiecki producent rozważa wprowadzenie klasycznej 2-drzwiowej lub nowoczesnej 4-drzwiowej wersji coupe na wzór BMW serii 6 Gran Coupe.

Która z wersji trafi ostatecznie do produkcji, czy może będą to obydwie, a może żadna? To zależy od prezesa BMW pana Haralda Kruegera, na którego biurko już ponoć trafiły wspomniane projekty. To bardzo ważna decyzja, gdyż przed nową serią 8 będzie stało ambitne zadanie konkurowania bezpośrednio z Mercedesem klasy S Coupe oraz Bentleyem Continentalem GT.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prezentacja prototypu powinna odbyć się nie później niż w 2018 roku, a debiut rynkowy powinien nastąpić około 2020 roku.

Tomasz Horna

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
24 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy