Dieselgate Mercedes C Klasa

Mercedes z problemami Volkswagena

W sądzie federalnym w New Jersey złożono pozew przeciwko Mercedesowi, w którym zarzuca się niemieckiemu producentowi samochodów stosowanie urządzeń zaniżających emisję spalin w silnikach wysokoprężnych. Podobny pozew został złożony w stanie Illinois.

Kancelaria prawna Hagens Berman twierdzi, że Mercedes Benz C-Klasa z silnikiem wysokoprężnym 65-krotnie przekroczył amerykańską normę emisji tlenków azotu (NOx). Amerykańscy prawnicy uważają, że Mercedes stosuje urządzenia, które obniżają poziom emisji spalin podczas badań kontrolnych. Pozew zbiorowy w tej sprawie złożono w sądzie federalnym w New Jersey.

Niemiecki magazyn Der Spiegel pisał niedawno o podobnym pozwie, który został złożony w Illinois w imieniu właściciela Mercedesa.

Rzecznik niemieckiego koncernu Daimler twierdzi, że samochody spełniają wszystkie obowiązujące normy i zgłasza gotowość do przeprowadzenia dodatkowych badań.

19 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE