Genewa Motor Show Mazda Paris Motor Show

Mazda nie wystawi się na salonie w Paryżu

Mazda prawdopodobnie zrezygnuje z tegorocznej wystawy Paris Motor Show, dołączając tym samym do Forda i Volvo. Producenci dają do zrozumienia, że nie chcą brać udziału w imprezie zdominowanej przez francuskie marki.

Szef Mazdy Europe Jeff Guyton powiedział, że europejski oddział japońskiej marki może zrezygnować z udziału w międzynarodowej wystawie samochodowej w Paryżu, która odbędzie się w pierwszej połowie października bieżącego roku. Guyton podkreślił, że Paris Motor Show jest „ogromną” wystawą, ale zdominowaną (podobnie jak tamtejszy rynek) przez krajowych producentów, Renault i PSA/Peugeot Citroen.

Wycofanie się z salonu samochodowego w Paryżu ogłosiły już dwie inne marki – Ford i Volvo. Ford oświadczył, że koncentruje się na nieco innych wydarzeniach, takich jak Consumer Electronics Show w Las Vegas i Mobile World Congress w Barcelonie.

Volvo ogranicza aktywność wystawienniczą w każdym regionie, ponieważ skupia się na marketingu skierowanym bezpośrednio do klientów, dlatego w tym roku wystawi się tylko w Genewie.

Genewa Motor Show Mazda Paris Motor Show

W Genewie zadebiutuje Mazda 3 z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,5 litra, który jest już oferowany w modelach Mazda 2 i CX-3. Japońska marka szykuje też europejski debiut sportowego modelu RX-Vision z silnikiem rotacyjnym nowej generacji o nazwie Skyactiv-R, który po raz pierwszy został zaprezentowany na ubiegłorocznym salonie samochodowym w Tokio.

20 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE