Lamborghini Maurizio Reggiani Stephan Winkelmann

Odchodzący do Audi Quattro szef Lamborghini Stephan Winkelmann powiedział magazynowi Autocar, że włoska marka będzie starała się jak najdłużej bronić swoich silników przed turbodoładowaniem. Pierwsza turbina pojawi się w sportowym SUV-ie Urus.

Lamborghini Maurizio Reggiani Stephan Winkelmann

Stephan Winkelmann powiedział, że turbina służy wyłącznie ograniczeniu emisji dwutlenku węgla. Lamborghini wciąż radzi sobie z tym problemem, dlatego „… nasi klienci wciąż mogą słuchać brzmienia [silnika], które jest jednym z naszych znaków rozpoznawczych” – mówi Winkelmann – „Ale nie przywiązujemy się zbyt mocno do silników wolnossących. Jeżeli będziemy musieli to zmienić, zrobimy to„.

Szef działu badawczo-rozwojowego Lamborghini Maurizio Reggiani powiedział pół roku temu, że sportowy SUV Urus otrzyma 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Silniki wolnossące będą montowane w modelach Huracan i Aventador.

14 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE