CAV JLR samochody autonomiczne

JLR testuje system wczesnego ostrzegania

Jaguar Land Rover testuje nową technologię Connected & Autonomous Vehicle (CAV), będącą systemem wczesnego ostrzegania kierowcy o korkach, wypadkach, robotach drogowych i zbliżających się pojazdach uprzywilejowanych.

CAV JLR samochody autonomiczne

Na brytyjskich drogach publicznych wokół Coventry i Solihull są prowadzone testy nowego systemu łączności między samochodami CAV, w których bierze udział 100 pojazdów, w tym pięć Jaguarów i Land Roverów. Testy systemu CAV, który kosztuje około 5,5 mln funtów, potrwają trzy lata.

Samochody biorące udział w eksperymentalnym programie są wyposażone w systemy łączności, które przekazują kierowcom informacje mające na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Kierowcy otrzymują nie tylko ostrzeżenia o wypadkach, korkach i robotach drogowych. System przekazuje również ostrzeżenie o zbliżającej się karetce pogotowia lub policyjnym radiowozie, a także o innych pojazdach przed zmianą pasa ruchu.

 

CAV JLR samochody autonomiczne
CAV JLR samochody autonomiczne

System CAV jest również wykorzystywany do testowania funkcji jazdy autonomicznej. Szef badań i rozwoju JLR Wolfgang Epple twierdzi, że CAV stanowi krok w kierunku rozwoju samochodów autonomicznych: „Obecnie prowadzimy testy dla pięciu typowych korytarzy drogowych i skrzyżowań, które są charakterystyczne również dla innych regionów Europy. System CAV służy nie tylko rozwojowi technologii autonomicznej, ale zwiększa satysfakcję z jazdy, poprawiając płynność ruchu”.

 

CAV JLR samochody autonomiczne
CAV JLR samochody autonomiczne
4 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE