Ferrari FF Ferrari GTC4Lusso Genewa Motor Show

Ferrari FF odświeżone i z nową nazwą

Ferrari FF, czteroosobowy grand tourer z napędem na cztery koła, pięć lat po debiucie został poddany modernizacji oraz otrzymał nową nazwę GTC4Lusso. Skrót GTC oznacza Gran Turismo Coupe, 4 odnosi się do liczby miejsc, a Lusso podkreśla najbardziej luksusowe wykończenie dla wszystkich samochodów marki Ferrari.

Ferrari FF Ferrari GTC4Lusso Genewa Motor Show

Nowe Ferrari GTC4Lusso, podobnie jak jego poprzednik FF, posiada nie tylko napęd na cztery koła. Samochód został również wyposażony w tylne skrętne koła, a w silniku 6,3-litrowy silnik V-12 znanym z modelu FF podwyższono moc z 650 do 680 KM. Dzięki temu ostatniemu zabiegowi uzyskano stosunek mocy do masy 1 KM/2,6 kg, co stanowi rekord w wśród samochodów tej kategorii.

Ferrari GTC4Lusso rozwija maksymalną prędkość 355 km/h, a od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 3,4 s – Ferrari FF 0-100 km/h uzyskiwało w 3,7 s.

Ferrari FF Ferrari GTC4Lusso Genewa Motor Show

Ferrari podkreśla, że dach GTC4Lusso został z tyłu obniżony w stosunku do FF, a podwójne tylne światła poszerzają optycznie muskularny tył samochodu. Pojemność bagażnika może być powiększona z 450 do 900 l.

GTC4Lusso zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie, a do sprzedaży trafi w drugiej połowie roku. Na rodzimym rynku we Włoszech Ferrari GTC4Lusso będzie kosztowalo 270 000 euro, co oznacza, że będzie nieco droższe od modelu FF, które oferowano za 264 000 euro.

 

Ferrari FF Ferrari GTC4Lusso Genewa Motor Show
9 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery