Chevrolet Bolt Opel Ampera-e samochody elektryczne

To było do przewidzenia, że zaraz po premierze elektrycznego Chevroleta Bolta na salonie samochodowym w Detroit, General Motors zaprezentuje europejską wersję tego samochodu. Właśnie poinformowano, że w 2017 roku w Europie ruszy sprzedaż elektrycznego Opla Ampera-e.

W porównaniu z północnoamerykańskim Chevroletem Boltem, wersja europejska – Opel Ampera-e – ma niektóre elementy karoserii, ściśle nawiązujące do innych modeli Opla.
Wewnątrz samochodu znajduje się system infotainments, który można zintegrować ze smartfonem i serwisem OnStar.  Ampera-e obiecuje miejsce dla pięciu osób i bagażnik porównywalny do tego, co oferują samochody w segmencie aut kompaktowych.

Opel Ampera-e będzie miał maksymalny zasięg do 320 km. Chevy Bolt kosztuje Stanach Zjednoczonych 37 500 dolarów, ale w wielu stanach stosuje się preferencyjne rabaty dla pojazdów elektrycznych, więc cena może być niższa. Sprzedaż elektrycznego Opla rozpocznie się w Europie w 2017 roku.

Chevrolet Bolt Opel Ampera-e samochody elektryczne
12 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery