Alfa Romeo Giulia BMW FCA (Fiat Chrysler Automotive) Ferrari LaFerrari Roberto Fedeli

Roberto Fedeli, były szef inżynierów Ferrari, który przez ostatnie półtora roku pracował dla BMW, wraca do Włoch, gdzie zajmie się Alfą Romeo i Maserati. Nieoficjalnie mówi się, że ma pomóc w rozwiązaniu problemów technicznych, które spowodowały opóźnienie debiutu Alfy Romeo Giulii.

Roberto Fedeli przez 25 lat pracował dla Ferrari, gdzie doszedł od stanowiska głównego inżyniera. W 2014 roku został ściągnięty do BMW, gdzie spędził 16 miesięcy. Teraz powrócił do grupy Fiat Chrysler Automotive, gdzie obejmie stanowisko dyrektora technicznego Alfy Romeo i Maserati.

Nieoficjalnie mówi się, że Fedeli został ściągnięty do Włoch w związku z problemami technicznymi, które spowodowały opóźnienie debiutu Alfy Romeo Giulii. Włoski dziennikarz Luca Ciferri powołuje się na doniesienia pracowników Alfy Romeo, którzy powiedzieli, że, Giulia uzyskała negatywne wyniki badań zderzeniowych, więc inżynierowie musieli przekonstruować niektóre elementy samochodu, co spowodowało przesunięcie terminu rynkowego debiutu nowej Alfy Romeo.

Roberto Fedeli, będąc szefem inżynierów Ferrari, odegrał kluczową rolę przy tworzeniu super-sportowego modelu LaFerrari.

5 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE