Byłemu szefowi Porsche grozi więzienie

Powraca historia sprzed ośmiu lat, gdy doszło do nieudanej próby przejęcia koncernu Volkswagena przez kilkadziesiąt razy mniejszy holding Porsche SE. Niemiecka prokuratura oskarża byłego szefa Porsche Wendelina Wiedekinga i jego zastępcę do spraw finansowych Holgera Haertera o manipulacje ówczesnymi akcjami VW.

Holger Haerter Porsche SE Wendelin Wiedeking

W 2008 roku doszło do próby przejęcia kontroli nad koncernem Volkswagena przez utworzony rok wcześniej holding Porsche SE, wywodzący się z firmy Dr. Ing. hc F. Porsche GmbH, która została założona w 1931 roku. Właścicielami holdingu są rodziny Porsche i Piech.

Do przejęcia największego niemieckiego koncernu motoryzacyjnego przez kilkadziesiąt razy mniejszy holding miało dojść w wyniku manipulacji akcjami Volkswagena. Niemiecka prokuratura twierdzi, że stały za tym dwie osoby – ówczesny szef Porsche SE Wendelin Wiedeking i jego zastępca do spraw finansowych Holger Haerter.

Prokurator Heiko Wagenpfeil żąda dla Wiedekinga kary dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia oraz grzywny w wysokości 1 mln euro, a dla Haertera dwóch lat i trzech miesięcy więzienia. Prokurator żąda również dla holdingu Porsche SE kary finansowej w wysokości 807 mln euro.        

 

19 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie