BMW serii M Dirk Hacker samochody hybrydowe

BMW nie wyklucza wprowadzenia napędu hybrydowego do samochodów serii M. Niemiecki koncern wyjaśnia, że takie rozwiązanie pozwoli na zwiększenie mocy i poprawę elastyczności, przy jednoczesnym obniżeniu emisji dwutlenku węgla i zużycia paliwa.

BMW serii M Dirk Hacker samochody hybrydowe

Jeżeli dołożenie silnika elektrycznego do jednostki benzynowej pozwoli na zwiększenie wydajności, to zastosowanie napędu hybrydowego jest nieuniknione – wyjaśnia szef inżynierów BMW Dirk Hacker. Jednocześnie zaznacza, że dodatkowe obciążenie samochodu akumulatorami zasilającymi silnik elektryczny nie może pogorszyć właściwości trakcyjnych takich modeli, jak M3, M4 i M5.

Myślę, że zastosowanie silników elektrycznych jest nieuniknione, ale nie będziemy się z tym śpieszyli” – wyjaśnia Hacker – „Bardzo ważna jest masa samochodu. Naszą filozofią jest właściwa równowaga między mocą i osiągami„.

Dirk Hacker podkreślił, że klienci samochodów BMW serii M nie są zainteresowani pojazdami elektrycznymi, więc takie rozwiązania nie są brane pod uwagę przez oddział zajmujący się wyczynowymi modelami BMW.

6 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE