Oliver Blume Porsche 911 plug-in Porsche Mission E samochody autonomiczne samochody elektryczne

Prezes Porsche Oliver Blume oświadczył, że marka nie jest zainteresowana samochodami autonomicznymi. Blume jest przekonany, że kierowcy Porsche chcą sami prowadzić swoje samochody i nie są zainteresowani przekazywaniem kontroli nad pojazdami komputerom.

Oliver Blume Porsche 911 plug-in Porsche Mission E samochody autonomiczne samochody elektryczne

Oliver Blume, zapytany przez lokalną gazetę Westfalen-Blatt o rozwój technologii jazdy autonomicznej w przyszłych modelach Porsche, odpowiedział: „Miejsce iPhone’a jest w kieszeni, a nie na drodze„. Blume podkreślił, że marka nie współpracuje z żadną dużą firmą technologiczną.

Partnerstwo na ogół nie jest złym pomysłem, jeśli własne kompetencje są niewystarczające. Z jednej strony jesteśmy częścią silnej firmy, a z drugiej strony nie zamierzamy prowadzić działań dziedzinie pojazdów autonomicznych. Zostawiamy to na innym”.

Podobne zdanie na temat samochodów autonomicznych ma Lamborghini, które również należy do koncernu Volkswagena.

Boston Consulting Group szacuje, że w 2025 roku 13 procent rynku nowych samochodów będzie należało do pojazdów autonomicznych.

Oliver Blume potwierdził, że w 2018 roku pojawi się Porsche 911 z napędem hybrydowym typu plug-in, które na silniku elektrycznym będzie miało zasięg do 50 km.

Potwierdzono również uruchomienie produkcji seryjnej w pełni elektrycznego modelu, który powstanie na bazie koncepcyjnego Porsche Mission E. Samochód będzie miał ponad 600 KM, a maksymalny zasięg wyniesie ponad 500 km. Elektryczne Porsche zadebiutuje około 2020 roku.

 

1 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE