Afera Volkswagena Audi 2.0 TDI Dieselgate Silnik EA 189

Audi przygotowuje się w Niemczech do akcji serwisowej związanej z nielegalnym oprogramowaniem fałszującym wyniki testów emisji spalin. Pierwsze samochody trafią do autoryzowanych serwisów Audi na początku przyszłego miesiąca.

Afera Volkswagena Audi 2.0 TDI Dieselgate Silnik EA 189

Federalny Urząd Transportu Samochodowego w Niemczech (KBA) zatwierdził zmiany, które zostaną wprowadzone w samochodach Audi z silnikami wysokoprężnymi 2.0 TDI. Program akcji serwisowej zatwierdzonej przez KBA obejmie wszystkie samochody z tym silnikiem, które Audi sprzedało w całej Unii Europejskiej.

Pierwszym krajem, w którym rozpocznie się dostosowywanie silników wysokoprężnych EA 189 do obowiązujących norm emisji spalin, będą Niemcy. Producent przewiduje, że na rodzimym rynku akcją naprawczą zostanie objętych 580 000 samochodów Audi.

We wrześniu ma ruszyć akcja naprawcza dla modeli wyposażonych w silniki wysokoprężne 1.6.

W Stanach Zjednoczonych wciąż prowadzone są rozmowy w sprawie uruchomienia akcji serwisowej dla samochodów grupy Volkswagena z silnikami wysokoprężnymi, w których wykryto oprogramowanie fałszujące wyniki emisji spalin.

Afera Volkswagena Audi 2.0 TDI Dieselgate Silnik EA 189
3 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE