Andy Palmer Aston Martin DB11

Aston Martin zaczyna nowy rozdział

Aston Martin DB11, który zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie, rozpocznie nowy rozdział w historii brytyjskiej marki. DB11 będzie następcą DB9, którego premiera odbyła się 13 lat temu.

Andy Palmer Aston Martin DB11

Od sukcesu DB11 zależy przyszłość marki Aston Martin, która stoi przed wyzwaniem wymiany pokoleniowej swoich modeli. Szefowie firmy liczą, że DB11 zakończy pięcioletni okres strat finansowych.

Oficjalne zdjęcia oraz szczegóły techniczne DB11 są wciąż utrzymywane w tajemnicy. Samochód prawdopodobnie otrzyma 5,2-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem, który zastąpi 6-litrowy wolnossący silnik V12 z obecnego DB9.

Oczekuje się również turbodoładowanego silnika V8 z Mercedesa AMG. Niemiecki koncern Daimler, który posiada 5 procent udziałów w marce Aston Martin, dostarczy także system elektryczny, kompletny zestaw infotainments oraz aktywny tempomat z systemem automatycznego hamowania.

DB11 został zbudowany na nowej aluminiowej platformie, na której powstaną nowe generacje modeli Vantage i Vanquish. Aston Martin wprowadzi również SUV-a opartego na koncepcyjnym modelu DBX oraz flagowego sedana Lagonda.

Andy Palmer, który w 2014 roku opuścił Nissana i został szefem Astona Martina, powiedział: „W ciągu 102 lat stworzono fantastyczną markę, ale nie udało się stworzyć fantastycznego biznesu” – było to nawiązanie do siedmiu bankructw w historii marki – „Nie było strategicznych planów rozwoju, a jedynie finansowanie kolejnych modeli. Musimy zdobyć odpowiednie zabezpieczenie kapitałowe, by finansować rozwój następnych modeli – samochód po samochodzie„.

15 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE