Aston Martin DB11 Genewa Motor Show Mercedes-AMG

Aston Martin DB11 – pierwsze oficjalne zdjęcia

W internecie pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia długo oczekiwanego Astona Martina DB11, którego światowy debiut odbędzie się na salonie w Genewie. DB11 zapowiada nową erę brytyjskiej marki.

Aston Martin DB11 Genewa Motor Show Mercedes-AMG

Aston Martin DB11, następca starzejącego się DB9, sygnalizuje nowy rozdział w historii brytyjskiej marki, nie tylko dlatego, że DB11 jest pierwszą od wielu lat nową konstrukcję, ale także dlatego, że jest to jeden z pierwszych modeli powstałych przy współpracy z Mercedesem-AMG.

Nie ujawniono jeszcze technicznych szczegółów, ale DB11 prawdopodobnie powstało na aluminiowej platformie Astona Martina VH, a nie na platformie zapożyczonej od AMG.

Firma nie ujawniła jeszcze wnętrza samochodu, ale wiadomo, że prototypy zostały wyposażone w cyfrowe panele i elektroniczne zegary Mercedesa S-Klasy Coupe, co wskazuje, że w DB11 zastosowano układ elektryczny niemieckiej marki.

Aston Martin DB11 Genewa Motor Show Mercedes-AMG

Aston Martin potwierdził już, że DB11 otrzyma nowy silnik 5.2 V12 z podwójnym turbodoładowaniem, rozwijającym maksymalnie około 600 KM. Samochód będzie oferowany z ośmiobiegowym automatem lub sześciobiegową skrzynią manualną. AMG będzie prawdopodobnie dostarczać 4-litrowy silnik V8 Turbo.

Aston Martin DB11 Genewa Motor Show Mercedes-AMG
28 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery