Aston Martin DB10

Aston Martin DB10 sprzedany za 2,5 mln funtów

Jeden z dziesięciu egzemplarzy Astona Martina DB10 wyprodukowanych na potrzeby filmu Spectre o przygodach Jamesa Bonda, został sprzedany z aukcji w Londynie za 2 434 500 funtów.

Aston Martin DB10

W fabryce Astona Martina w Gaydon wyprodukowano ręcznie dziesięć egzemplarzy modelu DB10. Osiem samochodów zostało wykorzystanych do testów, a dwa były używane jako pojazdy wystawowe – jeden z nich został sprzedany na aukcji.

Całą kwotę jaką uzyskano ze sprzedaży jedynego Astona Martina DB10, przekazano międzynarodowej organizacji Lekarze bez Granic, która zajmuje się pomocą medyczną w krajach Trzeciego Świata oraz na terenach ogarniętych wojną.

Szef Astona Martina Andy Palmer powiedział: „DB10 jest jednym z najrzadszych samochodów, jakie kiedykolwiek stworzono. Powstało zaledwie 10 egzemplarzy i tylko jeden został udostępniony na sprzedaży. To wspaniałe wiadomość, że DB10 istotnie wsparł fundusz organizacji Lekarzy bez Granic, która jest fantastyczną instytucją charytatywną„.

20 lutego 2016

Jarosław Maznas

Jarosław Maznas
Lider opinii i ekspert motoryzacyjny. Doświadczony dziennikarz. Współprowadzący "Automaniaka" w TVN Turbo. Redaktor naczelny i współtwórca takich magazynów jak: Cars – Magazyn o Samochodach, Auto Moto, Auto Motor i Sport.
Więcej od Jarosław Maznas

NAJPOPULARNIEJSZE