Alfa Romeo Formuła 1

Alfa Romeo wraca do Formuły 1

Sergio Marchionne, w wywiadzie dla włoskiej Gazzetta dello Sport, powiedział, że Alfa Romeo może powrócić do Formuły 1 z bolidem własnej konstrukcji oraz silnikiem opracowanym we współpracy z Ferrari.

Alfa Romeo Formuła 1

Alfa Romeo jest marką sportową, dlatego powinniśmy rozważyć możliwość powrotu do ścigania się w Formule 1. W jaki sposób? Prawdopodobnie we współpracy z Ferrari” – powiedział Sergio Marchionne, prezes koncernu Fiat Chrysler Automotive (FCA), który jest również szefem Ferrari.

O powrocie Alfy Romeo do Formuły 1 mówiono w grudniu ubiegłego roku podczas spotkania z dziennikarzami w fabryce Ferrari w Maranello. Gdy dziennikarze zapytali Marchionne o starty Alfy Romeo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, szef FCA odpowiedział: „Chciałbym ją raczej umieścić w Formule 1„.

Sergio Marchionne powiedział, że powrót Alfy Romeo nie będzie ograniczał się do umieszczenia logo marki na bolidzie: „Alfa Romeo jest w stanie stworzyć własne podwozie oraz silnik…” – a następnie dodał –”… przy współpracy z Ferrari„.

Alfa Romeo Formuła 1

Giuseppe Farina był pierwszym kierowcą, który w 1950 roku zdobył tytuł mistrza świata Formuły 1 – Farina startował w zespole Alfy Romeo. Rok później, również za kierownicą Alfy Romeo, mistrzostwo świata zdobył Juan Manuel Fangio. Włoska marka produkowała silniki do Formuły 1 w latach 60- i 70-tych XX wieku. W 1979 roku zespół Alfy Romeo wrócił do Formuły 1 z bolidem własnej konstrukcji, a w 1985 roku wycofał się z dalszych startów.

13 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Sport