Guenter Butschek Tata Motors

Z Airbusa do Tata Motors

Szefem marki Tata Motors został Guenter Butschek, który ponad 25 lat pracował dla Daimlera, a następnie był dyrektorem operacyjnym Airbusa. Butschek zastąpił w Tata Motors tragicznie zmarłego Karla Slyma, który dwa lata temu wypadł przez okno z 22. piętra hotelu Shangri-La w Bangkoku.

Guenter Butschek Tata Motors

55-letni Guenter Butschek będzie odpowiedzialny za działalność Tata Motors w Indiach oraz na rynkach międzynarodowych. Indyjski koncern zaznaczył, że należącą do Tata Motors grupą Jaguar Land Rover nadal będzie kierował Ralf Speth.

Butschek będzie odpowiedzialny za wprowadzenie nowych modeli Tata, które pozwolą odzyskać straty na lokalnych rynkach.

Guenter Butschek ponad 25 lat był związany z Daimlerem, gdzie zajmował się produkcją, inwestycjami oraz zakupami. Był dyrektorem generalnym niemiecko-chińskiej spółki joint venture Beijing Benz Automotive, odpowiedzialnej za produkcję Mercedesów w Chinach. Po odejściu z Daimlera został dyrektorem operacyjnym Airbusa. 15 lutego 2016 roku rozpocznie pracę dla Tata Motors.

19 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie