ATS Sport Dieci

Włoski Sport Dieci rywalem Radicala

Włoska firma Automobili Turismo Sport (ATS) z Borgomanero koło Mediolanu zaprezentowała niezwykle lekki samochód wyścigowy, który jest postrzegany jako rywal brytyjskiego Radicala.

ATS Sport Dieci

Sport Dieci – tak nazywa się ten samochód – waży tylko 400 kg i jest napędzany 190-konnym silnikiem motocyklowym Hondy o pojemności 1000 cm³. To daje imponujący stosunek mocy do masy 490 KM na 1000 kg.

Pojazd został wyposażony m.in. w niezależne i regulowane zawieszenie, mechanizm różnicowy Quaife o ograniczonym poślizgu oraz hamulce Tarox (sześć tłoków z przodu).

Sport Dieci jest zbudowany na ramie wykonanej z nierdzewnej stali, obudowanej aluminiowymi panelami, a pałąk bezpieczeństwa wykonano z molibdenu. Karoserię tworzą trzy oddzielne elementy wykonane z żywicy.

ATS Sport Dieci

Firma ATS zapewnia, że pojazd posiada homologację wyścigową FIA i może startować w mistrzostwach Włoch i Europy. Szefostwo ATS twierdzi, że sprzedało już 15 egzemplarzy Sport Dieci – pojazd kosztuje 39 900 euro.

ATS Sport Dieci
19 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Sport