aktywny pedał gazu Bosch

Bosch opracował aktywny pedał gazu, który przez wibracje lub zmianę siły nacisku stopy może sugerować kierowcy zmianę techniki jazdy. Nowa technologia ma służyć zmniejszeniu zużycia paliwa.

aktywny pedał gazu Bosch

Aktywny pedał może być stosowany w samochodach z silnikami Diesla i benzynowymi oraz z napędem hybrydowym. Układ sterujący aktywnym pedałem może współpracować z nawigacją oraz skrzynią biegów.

Bosch wyjaśnia, że aktywny pedał może sygnalizować kierowcy optymalną siłę nacisku dla zrównoważenia pracy silników elektrycznego i spalinowego w napędach hybrydowych. W samochodach z manualną skrzynią biegów, wibrujący pedał gazu może sygnalizować konieczność zmiany biegów. Z kolei w wypadku współpracy z nawigacją, kierowca może odbierać sygnał sugerujący zdjęcie nogi z pedału gazu w związku ze zbliżającym się zjazdem z autostrady.

Bosch wyjaśnia, że aktywny pedał pozwoli na redukcję zużycia paliwa do 7 procent. Nie wiadomo, czy jakiś koncern samochodowy jest zainteresowany wykorzystaniem urządzenia Boscha.

29 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE