BMW M4 GTS Frank van Meel Tor Nürburgring wideo

Początek produkcji BMW M4 GTS

Holenderski dziennik Telegraaf pisze, że w marcu rozpocznie się produkcja limitowanej serii 500-konnego BMW M4 GTS. Niemiecki koncern wyprodukuje w sumie 700 sztuk tego modelu.

BMW M4 GTS Frank van Meel Tor Nürburgring wideo

Frank van Meel, dyrektor zarządzający BMW M GmbH, powiedział dziennikowi Telegraaf, że produkcja BMW M4 GTS rozpocznie się w marcu i będzie trwała do grudnia 2016 roku. Firma wyprodukuje tylko 700 sztuk tego modelu. 300 sztuk trafi do Stanów Zjednoczonych, 50 do Kanady, 30 do Wielkiej Brytanii, a reszta na pozostałe rynki całego świata. BMW będzie produkowało 5 sztuk dziennie modelu M4 GTS.

BMW M4 GTS Frank van Meel Tor Nürburgring wideo

Na pytanie, czy BMW nie mogłoby wyprodukować więcej egzemplarzy M4 GTS,  van Meel odpowiedział, że dla kupujących bardzo ważne jest to, że kupują limitowaną wersję: „Nie wyprodukujemy więcej egzemplarzy, choć byłoby miłe, gdybyśmy mogli zbudować  więcej sztuk”.

BMW M4 GTS Frank van Meel Tor Nürburgring wideo

Model M4 GTS jest ręcznie produkowany na bazie BMW serii 4 Coupe. GTS jest napędzany sześciocylindrowym rzędowym silnikiem twin-turbo, który generuje maksymalną moc 500 KM. Jednostka współpracuje z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią BMW.

W grudniu ubiegłego roku BMW M4 GTS przejechało Północną Pętlę Toru Nurburgring w czasie 7 minut i 28 sekund (wideo).

10 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy