Afera Volkswagena Dieselgate

VW odkupi w USA 115 000 samochodów

Niemieckie media donoszą, że Volkswagen będzie musiał odkupić od klientów z rynku amerykańskiego 115 tysięcy samochodów, w których montowano nielegalne oprogramowanie zaniżające poziom emisji spalin.

Niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung napisał, że Volkswagen liczy się z tym, iż będzie musiał zwrócić pieniądze za część samochodów, w których montowano nielegalne oprogramowanie. Szacuje się, że akcją wykupu może zostać objętych 115 tysięcy pojazdów.

Szef marki VW Herbert Diess powiedział, że w wypadku starszych modeli Volkswagena wprowadzenie niezbędnych modyfikacji w 2-litrowych Dieslach okazało się znacznie trudniejsze, niż w nowszych samochodach.

Sueddeutsche Zeitung twierdzi, że niektóre samochody czeka długi i kosztowny okres dostosowania do amerykańskich przepisów, trzeba bowiem wprowadzić modyfikacje w układzie wydechowym, a następnie zatwierdzić zmiany.

Herbert Diess powiedział, że do końca 2016 roku Volkswagen powinien zakończyć w Europie akcję serwisową, którą objęto 8,5 mln samochodów niespełniających norm emisji spalin.

7 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy