Pożar samochodu samochód hybrydowy Tesla Model S tesla samochód

W Norwegii podczas ładowania akumulatorów w punkcie szybkiego ładowania Supercharger zapaliła się elektryczna Tesla Model S z 2014 roku. Samochód uległ całkowitemu zniszczeniu. Ostatnie doniesienia o palącej się Tesli pochodziły sprzed prawie dwóch lat.

Pożar samochodu samochód hybrydowy Tesla Model S tesla samochód

O ostatnim incydencie z palącą się Teslą poinformowała norweska telewizja NRK. Na szczęście, nie było ofiar wśród ludzi. Ze względu na płonące akumulatory litowo-jonowe, strażacy musieli użyć specjalnej piany gaśniczej. Poprzedni raz Tesla płonęła prawie dwa lata temu w Toronto. Najwięcej przypadków zapłonu elektrycznej Tesli odnotowano w 2013 roku.

Pożar samochodu samochód hybrydowy Tesla Model S tesla samochód

W 2013 roku amerykańskie media pisały, że jeden pożar może być odosobnionym przypadkiem, drugi może być zbiegiem okoliczności, ale jak wytłumaczyć trzeci pożar Tesli w ciągu sześciu tygodni. Ten ostatni incydent z 2013 roku, gdy nagle z jadącej Tesli Model S zaczęły wydobywać się kłęby dymu, został szybko podchwycony przez media, co doprowadziło do spadku akcji Tesli o 9 procent.

Do pierwszego pożaru elektrycznego samochodu doszło na autostradzie, gdy pojazd uderzył w dużą przeszkodę. Wtedy notowania Tesli Motors spadły o 7 procent. Do drugiego pożaru doszło w Meksyku, gdzie pijany kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Do tych wszystkich incydentów doszło w październiku i listopadzie 2013 roku.

Czwarty pożar Tesli Model S, o którym pisały media, miał miejsce w Toronto – w lutym 2014 roku samochód zapalił się zaraz po tym, gdy właściciel zaparkował pojazd pod domem.

Tesla Motors wydała wtedy oświadczenie, w którym stwierdziła, że każdemu producentowi samochodów przytrafiają się sporadycznie przypadki zapalenia pojazdu, ale należy brać pod uwagę: „liczbę takich incydentów przypadających na liczbę sprzedanych samochodów, warto więc zauważyć, że samochody z silnikami benzynowymi doświadczają średnio do dziesięciu razy więcej pożarów niż samochody elektryczne Tesli”.

Pewnie dlatego o płonące Tesle budzą znacznie większe zainteresowanie, niż tradycyjne samochody.

 

 

5 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy