Afera Volkswagena Dieselgate EPA Matthias Mueller

Szef VW przeprasza USA za aferę Dieselgate

Prezes Zarządu Grupy Volkswagen Matthias Mueller, po raz pierwszy od czasu wybuchu afery Dieselgate, wybrał się z oficjalną wizytą do Stanów Zjednoczonych. Szef Volkswagena przeprosił za skandal związany z emisją spalin oraz zapowiedział dalsze inwestycje w USA.

Matthias Mueller na spotkaniu zorganizowanym w Detroit przed oficjalnym otwarciem salonu motoryzacyjnego NAIAS 2016 powiedział: „Wiemy, że nasi klienci, państwowe instytucje oraz społeczeństwo w Stanach Zjednoczonych są głęboko rozczarowane naszym postępowaniem. Przepraszam za wszystkie nieprawidłowości ze strony Volkswagena”.

Mueller podkreślił, że Stany Zjednoczone są kluczowym rynkiem grupy Volkswagena i niemiecki koncern planuje inwestycję 900 mln dolarów w produkcję SUV-a w fabryce VW w Chattanooga w  stanie Tennessee.

Matthiasa Muellera czeka jeszcze spotkanie z amerykańską agencją ochrony środowiska EPA w sprawie ewentualnej akcji serwisowej, którą ma być objętych około 480 000 samochodów z 2-litrowymi silnikami Diesla. EPA oświadczyła, że dotychczasowe rozmowy z Volkswagenem nie przyniosły rozwiązań, które byłyby akceptowalne dla obydwóch stron.

 

(Źródło: Automotive News, Reuters)

11 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy