Afera Volkswagena Carlos Ghosn Matthias Mueller samochody elektryczne samochody hybrydowe

Szef Volkswagena Matthias Mueller przyznał, że rozbieżności między wynikami uzyskanymi podczas badań laboratoryjnych, a wynikami uzyskanymi w realnych warunkach drogowych są nie do zaakceptowania. Mueller chce szybkiego wprowadzenia nowych regulacji w tej sprawie oraz zapowiada ekologiczne modele grupy Volkswagena.

Matthias Mueller powiedział, że jednym z najważniejszych wyzwań dla przemysłu motoryzacyjnego są nowe przepisy dotyczące testów emisji spalin. „Istotne rozbieżności między oficjalnymi wynikami badań na które powołuje się przemysł [motoryzacyjny], a rzeczywiste zużycie paliwa nie są już tolerowane” – powiedział Mueller na spotkaniu z przedstawicielami Unii Europejskiej – „My, przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, musimy wybrać nową drogę rozwoju„.

Szef Renaulta Carlos Ghosn powiedział w ubiegłym tygodniu, że skandal związany z oszustwem Volkswagena zwrócił uwagę na istotne rozbieżności między wynikami laboratoryjnymi, a wynikami uzyskanymi podczas testów drogowych. Ghosn podkreślił, że jest to problem, który powinien być jak najszybciej rozwiązany.

Szef Volkswagena Matthias Mueller powiedział na forum Unii Europejskiej, że niemiecki koncern do 2020 roku wprowadzi 20 nowych modeli z napędem hybrydowym typu plug-in i elektrycznym. Mueller wezwał polityków do wsparcia rozwoju sieci stacji ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych.

26 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE