Daimler-Benz Dieter Zetsche

Szef Daimlera zaskoczony pojazdami Google’a

Szef Daimlera Dieter Zetsche jest zaskoczony postępem prac Apple'a i Google'a nad pojazdami autonomicznymi. Niemiecki tygodnik "Welt am Sonntag" napisał, że Zetsche spotkał się z przedstawicielami około 70 firm z Doliny Krzemowej.

Dieter Zetsche odwiedził słynną Dolinę Krzemową, gdzie spotkał się z przedstawicielami branży informatycznej. Szef Daimlera miał również okazję zapoznać się z niektórymi projektami z dziedziny motoryzacji, realizowanymi m.in. przez Google’a. W rozmowie z Welt am Sonntag powiedział, że nie sądził, iż firmy informatyczne zrobiły tak duży postęp w dziedzinie pojazdów autonomicznych.

Dieter Zetsche nie chciał podać szczegółów dotyczących rozmów prowadzonych z przedstawicielami około 70 firm z Doliny Krzemowej, ale niektórzy wizytę szefa Daimlera łączą z niedawnym oświadczeniem Johna Krafcika odpowiedzialnego za projekt pojazdu Google’a, który powiedział, że firma poszukuje partnera z branży motoryzacyjnej.

25 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE