Albert Biermann Genesis G70 Hyundai seria N

Koncepcyjne coupe G70, które będzie reprezentowało Hyundaia w stworzonej niedawno nowej marce premium Genesis, jest również zapowiedzią modeli nowej serii N, będącej dla Hyundaia tym samym, czym dla BMW jest seria M, a dla Mercedesa seria AMG.

Albert Biermann Genesis G70 Hyundai seria N

Hyundai ogłosił niedawno, że powołuje do życia nową markę Genesis, która dla koreańskiego koncernu będzie tym samym, czym jest Lexus dla Toyoty, Infiniti dla Nissana, Acura dla Hondy, czy DS dla Citroena – czyli marką premium. Hyundai postanowił jednak pójść dalej i zapowiedział stworzenie sportowej submarki, która będzie oznaczona jako seria N.

Albert Biermann, który jeszcze w 2014 roku był szefem inżynierów BMW M, od roku pracuje dla Hyundaia: „N jest nową submarką, którą stworzono z myślą o samochodach wyczynowych Hyundaia i Gemesis” – powiedział Biermann na spotkaniu z dziennikarzami podczas Detroit Auto Show.

 

Albert Biermann Genesis G70 Hyundai seria N

Koreański koncern ma bardzo ambitne plany stworzenia w krótkim czasie całej gamy modeli stworzonych według receptury niemieckich konkurentów, czym chce się odróżniać od japońskich rywali. „Mamy precyzyjne plany dla serii N do 2020 roku, która nie będzie ograniczała się tylko do jednego modelu Hyundaia lub Genesis” – powiedział Albert Biermann w Detroit – „Model G70 będzie czymś zupełnie nowym w naszej stajni i można się spodziewać mocnego samochodu o sportowym charakterze. Platforma G70 jest dobra również dla innych sportowych samochodów”.

Albert Biermann Genesis G70 Hyundai seria N
13 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy