VW Golf GTI VW Golf R400

Przyszły Golf GTI uzyska ponad 300 KM

VW Golf GTI następnej generacji ma pojawić się w 2019 roku. Pod maską samochodu będzie pracował nowy czterocylindrowy silnik 2.0 TSI, który w wersji Clubsport będzie generował do 330 KM.

Brytyjski Auto Express, powołując się na doniesienia osób związanych z zespołem inżynierów Volkswagena, pisze, że Golf GTI następnej generacji w wersji podstawowej będzie dysponował mocą powyżej 260 KM. W wypadku pakietu Performance, moc czterocylindrowego silnika 2.0 TSI  wzrośnie do 300 KM. Z kolei wersja Clubsport będzie oferowała jednostkę generującą 330 KM.

VW Golf GTI następnej generacji ma być wyposażony w pierwszą na świecie 10-biegową skrzynię typu DSG. Napęd będzie przenoszony na przednie koła.

Wersja AWD ma być zarezerwowana dla modelu, który powstanie na bazie koncepcyjnego Golfa R400, w którym znajdzie się 2-litrowy silnik o mocy 400 KM.

10 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy