Google Self-Driving Car McKinsey & Company samochody autonomiczne samochody elektryczne

Największe koncerny samochodowe zapowiadają, że od 2020 roku będą gotowe do uruchomienia produkcji seryjnej samochodów autonomicznych, które będą prowadzone przez automatycznego pilota. Zapowiedzią tego, co czeka nas w przyszłości, są dziś adaptacyjne tempomaty oraz systemy awaryjnego hamowania i utrzymywania jadącego samochodu na pasie ruchu.

Google Self-Driving Car McKinsey & Company samochody autonomiczne samochody elektryczne

Według najnowszej prognozy McKinsey & Company, firmy specjalizującej się w doradztwie strategicznym, do 2030 roku pojazdy autonomiczne będą stanowiły 15 procent wszystkich nowych samochodów. Przyczyni się do tego rosnąca sprzedaż pojazdów elektrycznych, które stanowią podstawę dla rozwoju technologii autonomicznej.

Zdaniem McKinseya, do wzrostu zainteresowania samochodami autonomicznymi w USA przyczyni się również malejąca liczba ludzi starających się o prawo jazdy oraz spadek sprzedaży samochodów prywatnym osobom w dużych ośrodkach miejskich. Z raportu McKinsey & Company wynika, że liczba młodych osób posiadających prawo jazdy spadła z 76 procent w 2000 roku do 71 procent w 2013 roku.

Pionierski samochód w pełni autonomiczny Google Self-Driving Car jest obecnie intensywnie testowany na drogach czterech amerykańskich stanów, które zezwoliły na jazdę samochodu kierowanego wyłącznie przez automatycznego pilota, z którego mogą korzystać osoby nieposiadające uprawnień do prowadzenia pojazdów. Produkcja seryjna autonomicznego samochodu Google’a ma ruszyć w 2020 roku.

Zaprezentowany ostatnio superkomputer Nvidia Drive PX 2 przyśpieszy rozwój pojazdów autonomicznych.

7 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE