Afera Volkswagena Dieselgate

Pierwszy amerykański stan pozywa VW

Nowy Meksyk jest pierwszym amerykańskim stanem, który pozwał do sądu grupę Volkswagena za wprowadzanie w błąd klientów kłamliwymi komunikatami oraz zanieczyszczenie środowiska naturalnego stanu Nowy Meksyk.

Prokurator generalny stanu Nowy Meksyk Hector Balderas złożył pozew, w który twierdzi, że Volkswagen, Audi, Porsche i pozostałe spółki zależne działające na terenie USA, naruszyły „standardy jakościowe powietrza w Nowym Meksyku” oraz stosowały „zwodniczy marketing”.

Prokurator Balderas napisał: „Wykorzystując masową kampanię reklamową, oskarżeni twierdzili, że dzięki lepszym rozwiązaniom technicznym ich samochody zużywają mniej paliwa i emitują mniej szkodliwych zanieczyszczeń niż silniki wysokoprężne z przeszłości, co czyniło je doskonale dopasowanymi do oczekiwań konsumentów dbających o środowisko naturalne. W rzeczywistości, okazało się to całkowitą nieprawdą”.

Rzecznik Volkswagena odmówił komentarza w sprawie pozwu złożonego przez prokuratora stanu Nowy Meksyk

 

26 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE