Volvo V90

Pierwsze zdjęcia nowego Volvo V90

Szwedzki magazyn motoryzacyjny Teknikens Värld opublikował nieoficjalne zdjęcia produkcyjnej wersji Volvo V90, które zastąpi najlepiej sprzedający się w Szwecji samochód Volvo V70.

Volvo V90

Teknikens Värld pisze, że długość V90 wynosi 4,96 m, czyli jest większa o 15 cm od V70. Najnowsze Volvo kombi ma również większy o 13 cm rozstaw osi. To oznacza, że V90 będzie miało większą nie tylko przestrzeń pasażerską, ale również pojemność bagażnika, która w wypadku V70 wynosi 575 l. Niektórzy zwracają uwagę, że mocno pochylona szyba drzwi bagażnika może nieco ograniczać przestrzeń ładunkową.

Samochód ma być dostępny w czterech wersjach silnikowych – dwa wysokoprężne i dwa benzynowe. Diesle D4 i D5 będą generowały maksymalne moce 190 i 235 KM. Silnik benzynowy T6 będzie dysponował mocą 320 KM, a jednostka T8 Twin Engine, będąca hybrydą składającą się z silnika benzynowego i elektrycznego, będzie generowała 407 KM.

Teknikens Värld zapowiada również wprowadzenie silników wysokoprężnych najnowszej generacji PowerPulse, w których zastosowano technologię eliminującą tzw. turbodziurę. Nie wyklucza się również wprowadzenia silników trzycylindrowych oraz wersji Polestar.

Premiera Volvo V90 odbędzie się na salonie samochodowym w Genewie,

 

(Źródło: Teknikens Värld)

4 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy