Ople GT

Oto nowy Opel GT Concept

Po licznych zapowiedziach Opel pokazał w końcu pierwsze zdjęcia koncepcyjnego Opla GT, który zadebiutuje już w marcu na salonie samochodym w Genewie. Czerwona linia biegnąca od przedniego koła nawiązuje do Opla Experimental GT z 1965 roku.

Ople GT

Wygląd tego samochodu może być dla wielu osób pewnym zaskoczeniem, bowiem odbiega on od nowej linii stylistycznej Opla. Gdyby jednak niemiecka marka zdecydowała się na wdrożenie do produkcji seryjnej tego samochodu, to mógłby on liczyć na bardzo ciepłe przyjęcie. Najbardziej ucieszyliby się miłośnicy pierwszego Opla GT z lat 1968 – 1973, którego zapowiedzią był Opel Experimental GT z 1965 roku. Najnowsza generacja GT bardzo mocno nawiązuje do tego sportowego coupe sprzed pół wieku, czego nie dało się powiedzieć o drugiej generacji GT z lat 2006-2010.

Ople GT

Duże drzwi ze zintegrowanymi bocznymi oknami są kluczową innowacją koncepcyjnego GT. Drzwi otwierają elektryczne siłowniki za pośrednictwem touchpada. Za przednimi nadkolami znajdują się kamery przekazujące obraz do monitorów, które zamontowano po dwóch stronach deski rozdzielczej – to rozwiązanie zastępuje zewnętrzne lusterka wsteczne.

Ople GT

Jak przystało na współczesny eko-samochód, koncepcyjne GT jest napędzany 1-litrowym trzycylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem o mocy 145 KM i 205 Nm – ten silnik znajdziecie w Oplach Adam, Corsa i Astra. Sądziliśmy, że jak przystało na samochód koncepcyjny, GT otrzyma jakiś napęd hybrydowy.

Ople GT

Parametry silnika koncepcyjnego Opla nie robią wrażenia, ale dzięki temu, że masa samochodu nie przekracza 1000 kg, to od 0 do 100 km rozpędza się on w poniżej 8 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 215 km/h.

A teraz nie pozostaje nic innego, jak poczekać najpierw na genewską premierę koncepcyjnego Opla GT trzeciej generacji, a potem na decyzję o uruchomieniu produkcji seryjnej.

Galeria

Ople GT
Ople GT
Ople GT
Ople GT
Ople GT
Ople GT
Ople GT
Ople GT
Ople GT
Ople GT
27 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy