Alfa Romeo Alfa Romeo Giulia FCA (Fiat Chrysler Automotive) Sergio Marchionne

Alfa Romeo oficjalnie potwierdziła, że nowe modele nie pojawią się w ogłoszonych wcześniej terminach. Na niektóre samochody włoskiej marki trzeba będzie poczekać dwa lata dłużej. Ambitne plany koncernu FCA, który jest właścicielem Alfy Romeo, okazały się zbyt optymistyczne.

Alfa Romeo Alfa Romeo Giulia FCA (Fiat Chrysler Automotive) Sergio Marchionne

W 2014 roku Sergio Marchionne, szef koncernu Fiat Chrysler Automotive, zapowiedział inwestycję 5 mld euro w rozwój Alfy Romeo. Efektem tej inwestycji miała być roczna sprzedaż 400 000 samochodów tej marki od 2018 roku. Szczegółowe prognozy zakładały, że w 2018 roku Alfa Romeo sprzeda po 150 000 pojazdów w Europie i USA oraz około 80 000 w Chinach, gdzie Alfa nie jest jeszcze oferowana i dopiero szykuje się do debiutu na tamtejszym rynku.

Okazało się jednak, że w Chinach, które są największym rynkiem motoryzacyjnym świata, nastąpił spadek sprzedaży samochodów segmentu premium, do którego aspiruje nowa generacja Alfy Romeo. Do tego doszła jeszcze konieczność inwestycji w rozbudowę sieci dealerskiej na całym świecie. Konsekwencją tego wszystkiego była korekta ambitnych planów sprzedaży oraz przesunięcia w kalendarzu premier.

Pierwsze opóźnienie dotknęło kluczowy model Alfę Romeo Giulię. Z powodu problemów technicznych, najmocniejsza wersja Giulia Quadrifoglio trafi na rynek z półrocznym opóźnieniem – pierwsze samochody powinny pojawić się w salonach dealerskich w czerwcu tego roku. Marchionne zapowiedział właśnie, że produkcja seryjna ruszy w tym kwartale, a pierwsze egzemplarze pozostałych wersji Alfy Romeo Giulii trafią do dealerów na przełomie 2016 i 2017 roku.

Pozostałe nowe modele Alfy Romeo – dwa różnej wielkości SUV-y, konkurent BMW serii 5, następca Giulietty, samochodów sportowy – nie pojawią się do 2018 roku. Najnowszy raport FCA ujawnia, że premiery sześciu nowych modeli Alfy Romeo zostały przesunięte na lata 2018 – 2020 roku.

28 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE