BMW i8 BMW i8 Spyder

Opóźniona premiera BMW i8 Spyder

BMW i8 Spyder nie wejdzie do produkcji seryjnej w ciągu najbliższych dwóch lat – tak twierdzi australijski Motoring. Przedstawiciel BMW, na którego powołują się Australijczycy, powiedział, że niemiecki koncern stoi obecnie przed ważniejszymi wyzwaniami.

BMW i8 BMW i8 Spyder

Choć od debiutu koncepcyjnego BMW i8 Spyder minęły już trzy lata, choć model doczekał się kolejnej wersji Vision Future Interaction zaprezentowanej ostatnio w Las Vegas, choć szefowie BMW zgłaszali gotowość uruchomienia produkcji seryjnej Spydera już w 2015 roku, to na rynkowy debiut tego samochodu poczekamy jeszcze z dwa lata.

Przedstawiciel BMW powiedział australijskiemu magazynowi Motoring, że na rynkową premierę BMW i8 Spyder trzeba będzie poczekać do 2017, a może nawet do 2018 roku. Niemiecki koncern z Monachium prowadzi obecnie intensywne prace przy nowym modelu, który ma być konkurentem elektrycznej Tesli Model S. Chodzi o czterodrzwiową limuzynę, która prawdopodobnie będzie oznaczona jako i5.

BMW opóźnienie debiutu Spydera tłumaczy również sporym zainteresowaniem modelem i8, który „sprzedaje się tak dobrze, że nie ma obecnie potrzeby wprowadzenia kolejnej odmiany tego modelu„.

Nieoficjalnie mówi się, że debiut Spydera został przesunięty również z powodów technicznych – BMW pracuje nad poprawą sztywności karoserii pozbawionej dachu.   

25 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy