DS 3

Nowe oblicze DS3

Odświeżona rok temu stylistyka flagowego modelu DS 5 francuskiej marki premium, spłynęła teraz na najmniejszy i najchętniej kupowany model DS 3. Samochód poddano licznym zmianom kosmetycznym i technicznym.

DS 3

Nowy DS 3 został przeprojektowany, aby sprostać nowej tożsamości stylistycznej, którą zapoczątkował w ubiegłym roku DS 5. Choć to nie są jeszcze nowe modele, ludzie odpowiedzialni w koncernie PSA za markę DS konsekwentnie wyrywają ją z objęć Citroena i ciągną w obszary zwane segmentem premium.

Odświeżony DS 3 otrzymał sześciokątną kratką i reflektory LED z charakterystyczną obwódką w kształcie półksiężyca. Również tylne światła zostały przeprojektowane, także z wykorzystaniem technologii LED i z wzorem 3D.

DS 3
DS 3

Francuski rywal Mini będzie dostępny z pięcioma silnikami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi. Wśród jednostek benzynowych znajdzie się trzycylindrowy silnik 1.2 w wersji wolnossącej i turbodoładowanej (82 KM, 110KM, 130 KM) oraz silnik czterocylindrowy 1.6 (163 KM i 208 KM). Silnik wysokoprężny BlueHDi 1.6 będzie oferowany w wersji 100 KM i 120 KM.

DS 3
DS 3

Wewnątrz znajduje się nowy system multimedialny z siedmiocalowym ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i MirrorLink dla urządzeń z systemem Android. Odświeżony DS 3 jest również wyposażony w system Active City Brake, który w chwili wykrycia potencjalnego zagrożenia przy prędkości do 30 km/h, automatycznie uruchomi hamulce.

DS 3
DS 3

Jak przystało na samochód aspirujący do segmentu premium, wnętrze samochodu jest wykończone materiałami wyższej jakości, oferowanymi w większych modelach. Klienci będą mieli do wyboru 78 kombinacji kolorystycznych karoserii, 10 ozdobnych wzorów dachu, 4 kolory dachów w wersji Cabrio i 15 wzorów aluminiowych felg.

DS 3

DS 3 z najmocniejszym silnikiem 208 KM będzie oferowany w dwóch wersjach nadwozia. Model będzie obniżony o 15 mm, przedni i tylne nadkola będą poszerzone o 26 mm (przód) i 14 mm (tył), poza tym samochód będzie standardowo wyposażony w przedni mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Odświeżony DS 3 zadebiutuje na europejskich rynkach w przyszłym miesiącu, a najmocniejsza wersja powinna pojawić się za kilka miesięcy.

Galeria

DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
DS 3
20 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy