Audi A2 samochody elektryczne

Miejski maluch Audi w 2019 roku

Audi opracuje mały samochód miejski, który będzie konkurował z Fiatem 500, Oplem Adamem i Renault Twingo. Pojazd ma zadebiutować do 2019 roku.

Audi A2 samochody elektryczne

Audi chce w końcu wypełnić lukę po modelu A2, które zniknęło z rynku w 2005 roku. Ze względu na wysokie koszty wytwarzania samochód produkowano tylko 5 lat. W 2011 roku zaprezentowano koncepcyjny model następcy A2, ale dwa lata później zrezygnowano z dalszych prac rozwojowych. Audi ponownie wróciło do tematu miejskiego malucha, który ma zadebiutować do 2019 roku.

 

 

Audi A2 samochody elektryczne

Najmniejsze Audi ma powstać na przednionapędowej platformie NSF (New Small Family) grupy Volkswagena, na której można produkować trzy- i pięciodrzwiowe nadwozia. Przyszły maluch Audi ma być oferowany z trzycylindrowym silnikiem benzynowy 1.0 oraz z napędem elektrycznym, podobnym do tego, który jest stosowany w VW e-Up.

A teraz uważajcie – Audi zapowiedziało, że maluch nie będzie oferowany z silnikiem Diesla! Głównym powodem rezygnacji z jednostki wysokoprężnej są wysokie koszty rozwoju, co potwierdza wcześniejsze doniesienia o powolnym wycofywaniu się producentów z małolitrażowych Diesli ze względu na nieopłacalność produkcji.

Audi A2 samochody elektryczne

Pierwsza i dotychczas jedyna generacja Audi A2 zadebiutowała w 1999 roku, a do sprzedaży trafiła w następnym roku. Była to nowoczesna i bardzo lekka konstrukcja, w której aluminiowe nadwozie zostało oparte na przestrzennej ramie – samochód ważył około 850 kg. W Audi A2 zastosowano m.in. silnik 1.2 TDI, dzięki któremu samochód miał zużywać 3 l oleju napędowego na 100 km. W 2005 roku zakończono produkcję A2 ze względu na wysoką cenę samochodu, która odstraszała potencjalnych klientów.

10 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy