Alberto Dilillo Alessandro Maccolini Alfa Romeo Giulietta Marco Tencone Scott Kruger

Alfa Romeo Giulietta nowej generacji powstanie na skróconej platformie modelu Giulia i będzie miała tylny napęd – tak twierdzi brytyjski Auto Express. Samochód ma zadebiutować w 2017 roku.

Auto Express powołuje się na rozmowę z Alberto Dillilo – prawdopodobnie chodzi o Alberto Dilillo, który w grupie FCA (Fiat Chrysler Automotive) jest odpowiedzialny za projekty nadwozi samochodów Fiat i Abarth. Dilillo twierdzi, że hatchback Giulietta nowej generacji powstanie na skróconej platformie Alfy Romeo Giulii. Na pytanie, czy oznacza to wprowadzenie tylnego napędu do przyszłej Giulietty, Dilillo odpowiedział: „Z technicznego punktu widzenia jest to możliwe”.

Tylnonapędowa Giulietta pasuje do realizowanej obecnie zmiany wizerunku marki Alfy Romeo, w którą FCA zainwestuje około 5 mld euro. Sergio Marchionne, szef włosko-amerykańskiej grupy FCA, chce stworzyć z Alfy Romeo markę premium, dla której głównym konkurentem ma być BMW.

Alfę Romeo Giuliettę najnowszej generacji będzie projektował Scott Kruger, a nie Alberto Dilillo, jak twierdzą niektóre portale. Kruger zastąpił niedawno Marco Tencone na stanowisku szefa projektowania nadwozi Alfy Romeo, z kolei Tencone będzie odpowiadał za wygląd nadwozi Maserati i Lancii. Kruger otrzyma prawdopodobnie wsparcie ze strony Alessandro Maccolini, który wspólnie z Andreą Loi zaprojektował Alfę Romeo Giulię. Wnętrze Giulii zaprojektowali Manuele Amprimo i Inna Kondakova.

2 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy