CES 2016 – Las vegas Infiniti Microsoft Nissan Leaf

Microsoft opracuje dla Nissana systemy telematyczne, które będą zastosowane w modelu elektrycznym Leaf oraz w modelach Infiniti. System łączności z samochodami japońskiego producenta będą oparte na tzw. platformie chmurowej Microsoft Azure.

Dzięki systemowi telematycznemu Microsoft Azure, właściciel lub kierowca Nissana będzie mógł zdalnie włączyć i ustawić klimatyzację oraz zarządzać procesem ładowania akumulatorów. Będzie też mógł kontrolować, gdzie obecnie znajduje się pojazd, z jaką prędkością się porusza i kiedy skończy się prąd w akumulatorach. To wszystko będzie można zrobić za pomocą smartfona, nie ruszając się z domu.

Microsoft Azure posłuży też do aktualizacji oprogramowania w samochodzie oraz do kontaktowania się serwisu z właścicielem samochodu. Microsoft Azure jest pierwszą globalną platformą, która przyjęła standardy ISO 27018, gwarantujące stabilność oraz bezpieczeństwo.

Nissan i Microsoft ogłosiły współpracę na wystawie CES 2016 w Las Vegas.

7 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie