NEVS nowy Saab 9-3 samochody elektryczne

Szwedzka firma lotnicza Saab AB, która jest właścicielem marki Saab, nie wyraziła zgody na używanie tej nazwy oraz logo w przyszłych modelach produkowanych przez firmę National Electric Vehicle Sweden (NEVS).

Chińsko-szwedzka spółka holdingowa NEVS, która w 2012 roku wykupiła majątek bankrutującego Saaba Automobile, zapowiedziała niedawno uruchomienie produkcji elektrycznego samochodu, stworzonego na bazie Saaba 9-3. Elektryczny pojazd ma być produkowany w Chinach. Spółka NEVS poinformowała, że samochód będzie sprzedawany pod marką Saab.

Saab AB, który jest właścicielem marki i logo Saaba, oświadczył, że NEVS nigdy nie otrzymał zgody na używanie nazwy Saab i wykorzystywanie „kultowego gryfa, będącego znakiem rozpoznawczym marki Saab„.

Przedstawiciel NEVS powiedział, że nowa nazwa dla elektrycznego modelu zostanie podana do publicznej wiadomości po uruchomieniu produkcji nowego samochodu.

Do 2020 roku planuje się wyprodukowanie 150 000 elektrycznych modeli 9-3.

31 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE