Mercedes E Klasa Pilot Drive samochody autonomiczne

Mercedesem bez kierowcy po Nevadzie

Mercedes klasy E przystosowany do jazdy autonomicznej będzie testowany na publicznych drogach stanu Nevada. W Las Vegas, podczas wystawy CES 2016, przedstawicielowi Mercedesa wręczono specjalną tablicę rejestracyjną, która będzie wyróżniała testowy samochód prowadzony przez automatycznego pilota.

Stan Nevada jest jednym z pierwszych amerykańskich stanów, który już od 2011 roku udostępnia swoje autostrady i niektóre mniejsze drogi do testowania pojazdów autonomicznych. Tamtejsze przepisy zezwalają na jazdę samochodu prowadzonego przez automatycznego pilota, ale w pojeździe zawsze muszą znajdować się dwie osoby, w tym jedna musi siedzieć za kierownicą. Poza tym samochód autonomiczny musi być oznaczony specjalną tablicą rejestracyjną.

Po drogach stanu Nevada jeżdżą już eksperymentalne samochody autonomiczne Audi, Google’a, a ostatnio dołączyła również Kia. Mercedes podkreśla, że jego testowa E Klasa jest pierwszym na świecie seryjnym samochodem przystosowanym do jazdy w trybie autonomicznym, a próby na drogach Nevady służą już tylko do drobnych modyfikacji gotowego systemu Pilot Drive.

8 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie