Alfa Romeo SUV Lorenzo Ramaciotti Ralph Gilles

Lorenzo Ramaciotti, a w tle SUV Alfy Romeo…

Główny projektant FCA Ralph Gilles zamieścił na Instagramie intrygujące zdjęcie. Na pierwszym planie widać Lorenzo Ramaciottiego, wybitnego projektanta samochodowego, a za nim... Tak, to jest wnętrze SUV-a Alfy Romeo. Wskazują na to dość charakterystyczny zegar oraz nawiewy powietrza na środku konsoli, które wyglądają dokładnie tak samo, jak w Giulii.

Alfa Romeo SUV Lorenzo Ramaciotti Ralph Gilles

Ralph Gilles podpis do zdjęcia poświęca w całości osobie Lorenzo Ramaciotti.

Mój rok i epokę w mojej karierze dedykuję jednemu z moich prawdziwych bohaterów, legendarnemu projektantowi Lorenzo Ramaciotti… W 2009 roku poznałem go i wtedy został moim kolegą, szefem, ale przede wszystkim wielkim mentorem.. W 2015 roku z pokorą przejąłem z jego rąk nadzór nad projektami FCA„.

Gilles nawet jednego słowa nie poświęca temu, co znajduje się za plecami Ramaciottiego, jakby puszczał do nas oko.

Przypomina mi to wizytę sprzed kilkunastu lat w Centro Stile Alfy Romeo w Arese. Gdy szedłem korytarzem, nagle ktoś otworzył drzwi jednej z pracowni, w której stała Alfa Romeo 147 – premiera tego modelu odbyła się kilka miesięcy później. Towarzyszący mi projektant uśmiechnął się i powiedział: „Coś zobaczyłeś, ale nie mogę powiedzieć co to jest„.

Alfa Romeo SUV Lorenzo Ramaciotti Ralph Gilles

Lorenzo Ramaciotti przez 30 lat pracował dla Pininfariny. Był głównym projektantem Ferrari 456, 550 Maranello, 360 Modena, Enzo, F 430 i 612 Scaglietti. Nadzorował też prace projektowe nad Maserati Quattroporte i Peugeotem 406 Coupe. W 2005 roku odszedł na emeryturę, ale dwa lata później przyjął propozycję złożoną przez Sergio Marchionne i został szefem projektantów grupy Fiata. Ramaciotti i Marco Tencone wspólnie zaprojektowali Alfę Romeo 4C.

W 2015 roku Ralph Gilles zastąpił Lorenzo Ramaciottiego na stanowisku głównego projektanta grupy Fiat Chrysler Automotive. Ramaciotti jest obecnie osobistym konsultantem Sergio Marchionne, dyrektora generalnego FCA.

 

(Źródło: Instagram, YouTube)

5 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy