samochody elektryczne

Ładowanie akumulatorów w 15 minut

Ecole Polytechnique Federale z Lozanny opracowała stację, która w 15 minut naładuje do pełna rozładowane akumulatory samochodu elektrycznego. Dzięki temu urządzeniu zniknie problem związany z niebezpieczeństwem przeciążenia sieć energetycznej przez podłączone do ładowania elektryczne samochody.

Naukowcy ze szwajcarskiej politechniki Ecole Polytechnique Federale w Lozannie opracowali urządzenie gromadzące energię elektryczną, którą następnie można bardzo szybko przekazać do akumulatorów.

To urządzenie jest gigantycznym akumulatorem litowo-żelazowym, który cały czas zbiera energię elektryczną, a po zgromadzeniu odpowiedniej ilości tej energii, może w 15 minut naładować akumulator samochodu elektrycznego. Urządzenie ma wielkość kontenera.

Naukowcy z Lozanny uważają, że to rozwiązanie mogłoby zastąpić w przyszłości stacje benzynowe. Jedna stacja ładowania akumulatorów, która może składać się z czterech urządzeń gromadzących prąd, mogłaby obsłużyć do 200 samochodów elektrycznych dziennie.

29 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE