Ian Callum Jaguar CJ

Jaguar szykuje nową generację XJ

Główny projektant Jaguara Ian Callum potwierdził przygotowania do premiery nowego XJ. Callum powiedział również, że Jaguar nie ma zamiaru ścigać się z Audi, BMW i Mercedesem w liczbie oferowanych modeli.

Ian Callum Jaguar CJ

Na pytanie, jak będzie wyglądał nowy XJ, Ian Callum odpowiedział: „Ten samochód (aktualny XJ) wciąż się wyróżnia. Jeżeli ktoś nie widział go wcześniej, sądzi, że jest to nowy model„. Callum w rozmowie z Autocarem podkreślił, że nowy XJ zachowa linię poprzednika, ale będzie praktyczniejszy.

Główny projektant Jaguara stwierdził, że Jaguar Land Rover nie planuje wchodzenia w kolejne segmenty, tak jak robią to niemieccy konkurenci: „Nie chcemy być wszędzie tam, gdzie jest Audi lub BMW. Nie mamy aspiracji produkowania ponad miliona samochodów rocznie, bo możemy stracić prestiż”.

Pytany o modele mniejsze od XE, Callum odpowiedział, że Jaguar myśli o takich samochodach, ale nie ma żadnych konkretnych planów, a jednocześnie wykluczył możliwość uruchomienia produkcji nowej generacji XK.

 

(Foto: Car Magazine, Car Reviews)

4 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy