1.6 Kappa GDi Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ konkurentem Toyoty Prius

Hyundai przygotowuje do światowej premiery w Genewie hybrydowy model IONIQ, który ma być konkurentem najlepiej sprzedającej się na świecie hybrydy Toyoty Prius. Południowokoreańska hybryda została zaprezentowana w ośrodku badawczo-rozwojowym Hyundaia w Namyang (Korea Południowa).

1.6 Kappa GDi Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ powstał na platformie podwoziowej zaprojektowanej specjalnie pod samochód z napędem hybrydowym. Podwozie i karoserię wykonano z wytrzymałej stali i lekkiego aluminium – z tego ostatniego wyprodukowano maskę, pokrywę bagażnika i elementy zawieszenia.

Hyundai zapewnia, że nisko umieszczone akumulatory w przedniej części konstrukcji oraz wielowahaczowe tylne zawieszenie zapewnią bardzo dobre właściwości trakcyjne IONIQ-a. Hyundai podkreśla, że możliwość dynamicznej jazdy będzie odróżniać jego samochód od japońskiego konkurenta.

1.6 Kappa GDi Hyundai IONIQ

IONIQ będzie dostępny z trzema rodzajami napędów – hybryda, hybryda typu plug-in oraz z napędem elektrycznym. To będzie pierwszy tego typu model na świecie, w którym można zastosować trzy rodzaje takich układów napędowych.

Podstawowa wersja będzie produkowana z nowym 105-konnym silnikiem benzynowym 1.6 Kappa GDi, opracowanym z myślą o napędzie hybrydowym. Jednostka spalinowa będzie wspomagana przez silnik elektryczny o mocy 47 KM. Do zasilania silnika elektrycznego użyto akumulatorów litowo-jonowo-polimerowych.

Układ napędowy współpracuję z dwusprzęgłową skrzynią DCT, która została skonstruowana z myślą o napędzie hybrydowym. Hyundai zapewnia, że nowy skrzynia charakteryzuje się znakomitymi parametrami – szybką reakcją i bardzo płynną zmianą biegów.

Hyundai ICONIQ zadebiutuje na międzynarodowym salonie samochodowym w Genewie.

 

7 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy