Dieselgate

Ford, Mercedes i Renault do kontroli

Francuskie Ministerstwo Ekologii, Zrównoważonego Rozwoju i Energii jest zaniepokojone wynikami kontroli emisji spalin w pięciu modelach – pisze francuski dziennik Les Echos. Problem dotyczy zbyt wysokiej emisji tlenków azotu NOx w samochodach z silnikami Diesla.

Wyniki badań zamówionych przez francuski rząd wykazały, że Ford C-Max, Mercedes klasy S, Renault Captur, Renault Espace i „jeszcze jeden nieokreślony” model Renault przekroczyły dopuszczalną normę emisji tlenków azotu. W wypadku Mercedesa uzyskano rozbieżne wyniki podczas poszczególnych badań, a w Fordzie C-Max odnotowano pięciokrotne przekroczenie limitu.

Największe zaniepokojenie wzbudziły jednak negatywne wyniki badań Renaulta Captura, który jest nowym modelem i powinien spełniać normę Euro 6. Renault Espace, w którym także odnotowano znaczne przekroczenie normy emisji tlenków azotu, powinien spełniać normę Euro 5. Wiadomo również, że normy przekroczył jeszcze jeden model Renault, ale nie ujawniono jeszcze jego nazwy.

Francuski rząd, który jest jednym z udziałowców koncernu Renault, zarządał szczegółowych wyjaśnień od kierownictwa firmy. Jeden z informatorów dziennika Les Echos powiedział, że system kontroli emisji spalin Captur może mieć techniczne problemy, które mogą doprowadzić do wycofania tego modelu ze sprzedaży.

 

(Źródło: Les Echos, Reuters, Bloomberg, Automotive News)

18 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE