Aston Martin DB10 Fisker Force 1 Fisker Thunderbolt

Henrik Fisker żąda od Astona Martina 100 milionów dolarów odszkodowania za straty moralne, zastraszanie oraz poniesione koszty sądowe w związku z oskarżeniem o plagiat. Sprawa ciągnie się od marca ubiegłego roku, kiedy to Aston Martin zarzucił Fiskerowie, że jego Thunderbolt jest kopią modelu DB10.

Aston Martin DB10 Fisker Force 1 Fisker Thunderbolt

W marcu 2015 roku Aston Martin wystosował pismo do Henrika Fiskera, w którym stwierdził, że jego samochód Project Thunderbolt jest kopią Astona Martina DB10, który został specjalnie zaprojektowany do kolejnego filmu o Jamesie Bondzie pt. Spectre. Henrik Fisker postanowił wycofać się z dalszych prac nad Thunderboltem, a Aston Martin wycofał pozew.

Aston Martin DB10 Fisker Force 1 Fisker Thunderbolt

Kolejnym modelem Fiskera jest Force 1, który ma być zaprezentowany na salonie samochodym w Detroit. Ponownie odezwał się Aston Martin, który zażądał, by nie wystawiano tego modelu, bowiem w opinii brytyjskiej marki, Force 1 również jest kopią DB10. Ale tym razem Fisker nie poddał się i stwierdził, że Aston Martin nie wie, jak dokładnie będzie wyglądał Force 1, a oskarżenia opiera wyłącznie na jednym szkicu.

Aston Martin DB10 Fisker Force 1 Fisker Thunderbolt

Henrik Fisker twierdzi, że jego samochód całkowicie różni się od DB10, a Aston Martin próbuje go zastraszyć: „aby utrzymać się na powierzchni firmę i maskować problemy finansowe i produkcyjne”. Fisker oświadczył, że nie da się zastraszyć i składa pozew sądowy przeciwko firmie Aston Martin, żądając odszkodowania w wysokości 100 mln dolarów za straty moralne i narażenie go na dodatkowe koszty związane nieuzasadnionymi żądaniami oraz procesami sądowymi.

 

(Źródło: The Automobilist, Carscoops)

5 stycznia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE